• Oddaj krew w Ursusie

• Już jutro,  9 listopada 2023 r., odbędzie się akcja zbiórki krwi. Na parkingu przed budynkiem urzędu od godziny 9:00 do 14:00 uruchomiony zostanie mobilny punkt pobrań zorganizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Dzielnicy Ursus.  ​​​​​​​

Krwiodawcą może być zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia.

Jak się przygotować

W dniu donacji warto przyjść ciut wcześniej, żeby mieć pewność, że dostaniemy numerek. Dawca powinien być wyspany, po lekkim posiłku, koniecznie nawodniony. Przy rejestracji konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem poświadczającym tożsamość. Na miejscu czeka do wypełnienia ankieta, wywiad lekarski i wstępne badanie – lekarz orzeknie, czy pobranie może się odbyć.

Bezpłatne parkowanie

Zgodnie z ustaleniami z zewnętrznym operatorem parkingu, każda osoba na czas oddawania krwi, może bezpłatnie zaparkować przed urzędem na podstawie biletu otrzymanego od organizatora akcji.

• Harmonogram wydarzeń - listopad

3 listopada (piątek) - Zimowa sesja zdjęciowa

6 listopada (poniedziałek) - Święto Niepodległości
            “Biały orzeł” uroczystość przedszkolna - gr. I i II

7 listopada (wtorek) - Święto Niepodległości
            “Biały orzeł” uroczystość przedszkolna gr. III, IV i V
            Klubu Seniora „Wesoła Chata”
            „Szkoła do hymnu" akcja MEiN

9 listopada (czwartek) - Koncert muzyczny
            „Oberek na 100 lusterek” - klarnet

13 listopada (poniedziałek) - Teatr Niewielki “A to co?” wycieczka gr.I i grII

20 – 24 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Obchody Dni Patrona

24 listopada (piątek) - Dzień Pluszowego Misia
            „Dzielni ratownicy” – warsztaty z pierwszej pomocy

24 listopada (piątek) - Warsztaty z pantomimy

• CODEWEEK!

• Szanowni Państwo!

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w 6 wydarzeniach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Każda grupa aktywnie uczestniczyła w różnych zajęciach promujących programowanie i umiejętności cyfrowe.

• BIBLIOTEKA

• W październiku w naszym przedszkolu odbywa się akcja promująca postawę czytelniczą wśród dzieci. Przez cały miesiąc w szatni stoi Przedszkolna Biblioteczka. Wielu chętnych rodziców przyłączyło się również do akcji poprzez przyniesienie do biblioteki książeczek ze swoich domów -dzięki temu Biblioteka zyskała wiele wspaniałych pozycji.

KTO W BIBLIOTECZCE BUSZUJE...

Rodzice wraz z dziećmi mogą wypożyczać książeczki z naszego zbioru w każdej chwili! Obok regału pełnego książek znajdują tu również informacje dotyczące zasad korzystania z biblioteki oraz lista 7 najważniejszych powodów, dla których warto czytać dzieciom książki.

...TEN PIECZĄTKI DLA GRUPY ZYSKUJE!

Ważne, aby przed zabraniem książeczki do domu dziecko pokazało ją nauczycieli w grupie. Dzięki temu nauczyciel wraz z dzieckiem przybije na specjalny plakat pieczątkę. Dla grupy, która uzbiera najwięcej pieczątek przewidziane są nagrody!

MALI CZYTELNICY

Już od pierwszego dnia trwania akcji bibliotekę stale odwiedzają rodzice oraz dzieci. Nasi wspaniali czytelnicy niemal codziennie zabierają do domu książki! Spragnieni wiedzy i przygód mali odkrywcy z wielką chęcią zanurzają się w świat literatury, a o historiach, które przeczytali chętnie opowiadają w przedszkolu!

• Dzień Uśmiechu :)

• "Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy" Ks. Jan Twardowski

W tym roku dnia 6 października, jedna z grup "O" z naszego przedszkola, włączyła się w akcję promocyjną placówki jednocześnie obchodząc przy tym Światowy Dzień Uśmiechu. Celebrowanie tego dnia stało się już nieodłączną częścią w stałym harmonogramie naszych wydarzeń w przedszkolu. Dzieci w tym roku ruszyły w pochód po najbliższej okolicy placówki, starając się przy tym zachęcić spotkanych przechodniów do uśmiechu. Zostały odwiedzone także placówki publiczne m.in.: Biblioteka Publiczna filia "Niedźwiadek" czy Dom Kultury "Miś". Akcja cieszyła się powodzeniem nie tylko wśród dzieci, ale również i dorosłych. Życzymy wszystkim uśmiechu nie tylko podczas tego jednego dnia!

• Harmonogram wydarzeń - październik

5 października (czwartek) Koncert muzyczny

6 października (piątek) Dzień Uśmiechu

9-20 października Code Week

11 października (środa) Centrum Nauki Kopernik „Planetarium" - wycieczka gr.III, IV, V

12 października (czwartek) Pasowanie na Przedszkolaka

27 października (piątek) Warsztaty z pantomimy

• Komisariat Policji Warszawa Ursus

• 20 września dzieci z grupy IV odbyły niezwykle ciekawą wycieczkę do pobliskiego Komisariatu Policji Warszawa Ursus. Miały one możliwość zajrzenia do wielu pomieszczeń, podejrzenia policjantów podczas wykonywania ich obowiązków służbowych oraz poznania sprzętów, z którymi pracują codziennie. Poznały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i uczestniczyły w pokazie radiowozu.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonym odnośnikiem:

• Europejskie Dni Dziedzictwa "Tradycja od pokoleń"

• W dniach 18-22.09.2023 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem "Tradycja od pokoleń".

W ramach powyższego przedsięwzięcia została stworzona wystawa, pt. "Pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie".

Przez cały tydzień przedszkolaki miały możliwość oglądania wernisażu prac plastycznych, pt. "Zabytki Warszawy", przygotowanych przez chętne dzieci, przy wsparciu ich rodzin.

Dnia 29.09.2023 przedszkolaki oglądały spektakl, pt. "Legenda o Warsie i Sawie", przygotowany przez Teatr Nauczycielski "Belferek".

• Harmonogram wydarzeń - wrzesień

19 - 26 września Europejskie Dni Dziedzictwa edycja XXXI

“Żywe dziedzictwo - tradycje od pokoleń”

20 września (środa) Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka