• PSYCHOLOG

GABlNET PSYCHOLOGlCZNY

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także dzieci z problemami rozwojowymi i emocjonalnymi uczestniczą w indywidualnych zajęciach terapeutycznych z psychologiem. Psycholog po zapoznaniu się z potrzebami dzieci organizuje zajęcia stymulujące rozwój umysłowy, usprawniające zaburzone funkcje (np. percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową,percepcję słuchową, sprawność grafomotoryczną) bądź zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji.

Gabinet psychologa wyposażony jest w testy psychologiczne do diagnozy małych dzieci, a także pomoce i zabawki edukacyjne. W gabinecie przeprowadza się również indywidualne rozmowy z rodzicami. Wspólne omówienie problemów dziecka i trudności związanych z wychowaniem pozwala na ustalenie najskuteczniejszych metod pracy i współpracy w zakresie podejmowanych oddziaływań wspierających rozwój dziecka. Psycholog podejmując  psychoedukację rodziców wspiera ich w trudach wychowania dziecka.