• Wiosna zdrowia psychicznego

          • W sobotę 23 marca, na terenie obiektu szkolnego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w godzinach 10.00 – 14.00 odbędzie się festyn „Wiosna zdrowia psychicznego”.

            Podczas festynu nastąpi ogłoszenie zwycięzców najlepszych prac dzielnicowego konkursu plastycznego pt. „Konstytucja obywatelom” oraz wręczenie nagród.

            W ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 15 będzie prowadziła w godzinach 10:30 -12:30 warsztaty na temat konstruktywnych metod budowania odporności psychicznej “Ładujemy akumulator”. Program przeznaczony jest dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Obowiązują zapisy telefoniczne lub osobiście

            Jedną z atrakcji będzie „Bieg po zdrowie”, na który zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych. Zapisy na bieg poprzez panel rejestracyjny na stronie www.protimer.pl oraz w terenowym biurze biegów przy bieżni lekkoatletycznej w dniu zawodów (w przypadku dostępnych miejsc). Biuro biegów czynne w dniu festynu od godziny 10.00.

            Szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe przygotują zajęcia w salach dla młodszych i starszych dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Będzie można m.in. zagrać w szachy, gry planszowe czy wziąć udział w warsztatach manualnych. Dzieci będą mogły sprawdzić się na torach sensorycznych. Odbędzie się pokaz akrobatyczny uczniów oraz zajęcia taneczne.

            Przewidziane są również zabawy i ćwiczenia rozładowujące stres, ergo-strefa czy quiz na temat diety antystresowej.

            Podczas festynu w godzinach 10:30-11:45 będzie można skorzystać z warsztatów z psychologiem na temat zdrowia psychicznego.

            Starsi uczniowie wezmą udział w warsztatach “CYBERFACE” prowadzonych na podstawie autorskiego programu profilaktyki uzależnień i zapobiegania przemocy w cyberprzestrzeni.

            W trakcie festynu w godzinach 12:00–13:00 odbędzie się debata Oxfordzka „Media społecznościowe przynoszą więcej szkody niż pożytku”. Uczestnikami debaty będą uczniowie klas 7-8, szkół ponadpodstawowych oraz chętni dorośli.

            Najmłodszych uczestników festynu zapraszamy na dmuchany zamek oraz zjeżdżalnię.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

          • Rekrutacja 2024/2025

          • Uwaga! Rekrutacja do naszego przedszkola i filii przy ul. Silnikowej rozpocznie się 5 marca br. i będzie prowadzona z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.

            Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych rozpocznie się 5 marca br. o godz. 13:00 i prowadzona będzie za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji dostępnego pod adresem:

            rekrutacja-warszawa.pzo.edu.pl(otwiera się w nowej karcie)

            Rodzice/prawni opiekunowie, aby wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym, korzystają z zakładki „zarejestruj się” gdzie logują się wprowadzając:

            • numer PESEL kandydata, imię i nazwisko dziecka,

            lub

            • numer indentyfikacyjny do systemu informatycznego wydany przez dyrektora placówki pierwszego wyboru (dotyczy dzieci, które nie posiadają numeru PESEL)

            Rejestracja wniosków w systemie potrwa do 20 marca do godz. 20.00. Po tym terminie nie będzie możliwe wprowadzenie nowych wniosków.

            Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów) będzie możliwe do 21 marca do godz. 16.00.Wniosek podpisany profilem zaufanym lub podpisem osobistym (e-dowodem) i dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji lub wersję papierową wniosku wraz z załącznikami składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

            Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami, kryteriami oraz harmonogramem rekrutacji. Informacja dostępna jest pod linkiem Rekrutacja do przedszkoli

            UWAGA!

            Przedszkole prowadzi rekrutację do oddziałów w siedzibie gółwnej przy ul. Zagłoby 11 oraz Odziałów zamiejscowych przy ul. Silnikowej 8. Dokumenty w wersji papierowej należy składać w siedzibie gółwnej przy ul. Zagłoby 11. Zapraszamy od poniedziału do piątku w godzinach: 7:30 - 16:30.

          • Harmonogram wydarzeń - marzec

          • HARMONOGRAM WYDARZEŃ

            MARZEC

             

            7.03.2024 - koncert muzyczny “Pisanki, malowanki” - flet

            12.03.2024 - Olimpiada Sportowa - Gr.V

            15.03.2024 - warsztaty z pantomimy

            20.03.2024 - Śniadanie Wielkanocne

            “Idzie wiosna, pora wielkanocna”  - przedstawienie w wykonaniu dzieci z gr. V

            21.03.2024 - Pierwszy Dzień Wiosny

            Światowy Dzień Zespołu Downa

          • Oddaj krew w Ursusie

          • Najbliższa zbiórka krwi odbędzie się w sobotę ( 2 marca) w godz. 9.00-14.00. Mobilny punkt pobrań zorganizowany przez Klub HDK PCK Ursus stanie przed budynkiem urzędu w Ursusie na pl. Czerwca 1976 roku nr 1.

            Krwiodawcą może być zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia.

            Jak się przygotować?

            Dawca powinien być wyspany, po lekkim posiłku, dobrze nawodniony. Przy rejestracji konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem poświadczającym tożsamość. Na miejscu czeka do wypełnienia ankieta, wywiad lekarski i wstępne badanie – lekarz orzeknie, czy pobranie może się odbyć.

            Bezpłatne parkowanie

            Zgodnie z ustaleniami z zewnętrznym operatorem parkingu, każda osoba na czas oddawania krwi, może bezpłatnie zaparkować przed urzędem na podstawie biletu otrzymanego od organizatora akcji.

            Akcja odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Bogdana Olesińskiego.

            Więcej informacji na stronie:

          • Wszawica... Samo umycie włosów nie wystarczy.

          • Pedikuloza, to inaczej wszawica, jest chorobą pasożytniczą wywołaną przez wesz głowową (Pediculus humanus capitis). Wszawica występuje we wszystkich krajach świata. Jest to powszechny problem, który nie zawsze jest oznaką braku higieny.

            Do zarażenia może dojść w każdym wieku, chociaż najczęściej występuje ona u dzieci i młodzieży. Do zarażenia tymi pasożytami łatwiej dochodzi w dużych zbiorowiskach ludzkich (przedszkola, szkoły, internaty, akademiki, kolonie, obozy letnie, koszary, domy pomocy noclegownie).

            Najczęściej zarażają się dzieci w wieku 3-12 lat przez kontakty bezpośrednie w trakcie zabawy oraz nie w pełni wyrobione nawyki higieniczne, np.stosowanie wspólnych przedmiotów (szczotki, spinki, grzebienie, ubrania, nakrycia głowy, pluszowe zabawki, materace, pościel).

            Pierwszym sygnałem wskazującym na obecność wszawicy jest uporczywe swędzenie, najbardziej intensywny w miejscu występowania pasożytów tj. okolicy skroniowej, ciemieniowej i potylicznej głowy. Może temu towarzyszyć zaczerwienienie głowy, szczególnie na linii włosów lub za uszami. Mogą występować przeczosy tj. drobne ranki i zadrapania spowodowane uporczywym świądem i drapaniem. Konsekwencją tego jest uszkodzenie skóry głowy, które może prowadzi do stanów zapalny i otwiera drogę do zakażeń bakteryjnych i /lub grzybiczych. W skrajnych przypadkach na głowie osoby zarażonej wszawicą pojawia się tzw. „kołtun” tj. włosy zlepione ropno-surowiczą wydzieliną.

            W przypadku zdiagnozowania wszawicy należy bezwzględnie leczyć nie tylko samego pacjenta, ale także obserwować i ewentualnie leczyć wszystkie osoby kontaktujące się blisko z pacjentem (rodzina).

            Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami:

            Informacje pochodzą ze strony internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w m. st. Warszawie:

          • Blisko telefonu - daleko od dziecka

          • Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci.

            Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka. 

            W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie:

          • Dzień Bezpiecznego Internetu!

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

            Zapraszamy do udziału w specjalnych webinarach Polskiego Centrum Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu!

            W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu grupy starsze zostały zapoznane z materiałami z programów edukacyjnych Necio.pl oraz Sieciaki.pl! Podczas zajęć poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu! Zachęcamy do wspólnego omówienia tematu oraz odwiedzenia wymienionych stron razem z dziećmi! Zdobyta przez dzieci wiedza może je uchronić przed poważnymi zagrożeniami i zapewnić pozytywną przygodę z internetem dzisiaj i w przyszłości.

            Zapraszamy Państwa do obejrzenia 10 krótkich filmów, które w zabawny sposób pokazują internetowe perypetie rodziny, w ramach programu „Zostań znajomym swojego dziecka”.

          • Harmonogram wydarzeń - luty

          • HARMONOGRAM WYDARZEŃ

            LUTY

            01.02.2024 - Koncert "Legenda o Janosiku" - waltornia

            02.02.2024 - Dzień Naleśnika 

            06.02.2024 - Dzień Bezpiecznego Internetu

            09.02.2024 - Międzynarodowy Dzień Pizzy

            16.02.2024 - Warsztaty z pantomimy

          • Wielkie Granie i Bieganie W Ursusie

          • W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się coroczna impreza plenerowa "Wielkie Granie w Ursusie". Czeka na Państwa moc wrażeń artystycznych i sportowych. Główną atrakcją wydarzenia będzie koncert Viki Gabor.

            Koncerty odbędą się w Parku Czechowickim. Na scenie wystąpią: młodzieżowa grupa musicalowa „Crescendo” (g. 16:00), zespół „Światy Sztuczne” (g. 17:00) i gwiazda wieczoru – Viki Gabor (g. 19:00).  

            W międzyczasie, o g. 15:30, 16:30 i 18:00, odbędą się licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a na nich do zdobycia - piłki i koszulki z podpisami gwiazd sportu, zestawy gadżetów oraz inne atrakcje.

            Jedną z atrakcji wydarzenia będzie możliwość zwiedzania wozu strażackiego wystawionego przez Ochotniczą Straż Pożarną Ursus. Dla uczestników imprezy będzie czekał ciepły posiłek – pyszna grochówka i herbata!

            Bieg

            Bieg rodzinny na dystansie 2 km wystartuje o godzinie 10:00 w EkoParku przy ul. Gierdziejewskiego. W biegu weźmie udział 100 uczestników, którzy wcześniej się zapisali. Zapraszamy do kibicowania.

            Na wszystkie atrakcje i wydarzenia wstęp wolny.

             

            Informacje o działalności sztabu w Ursusie - licytacje internetowe, atrakcje i wydarzenia - na stronie SZTAB #5385 WOŚP Ursus

            Organizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury „Arsus”

            Na wydarzenia zapraszają: Rada i zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

          • Harmonogram wydarzeń - styczeń

          • HARMONOGRAM WYDARZEŃ

            STYCZEŃ

            04.01.2024 - Koncert "Karnawał w dziupli u dzięcioła" - saksofon

            12.01.2024 - Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka GR.III

            15.01-28.01.2024 - Ferie zimowe

            17.01.2024 - ZIMA W MIEŚCIE - wernisaż prac plastycznych

            18.01.2024 - "Joga dla dzieci" - warsztaty

            19.01.2024 - Warsztaty z pantomimy

            23.01.2024 - OLIMPIADA

            25.01.2024 - Zimowe kino

          • Harmonogram wydarzeń - grudzień

          • HARMONOGRAM WYDARZEŃ

            GRUDZIEŃ

            06.12.2023 - Mikołajki, Bal z Mikołajem

            07.12.2023 - Koncert muzyczny "Aniołki z kolędą w kieszonce" - wiolonczela

            08.12.2023 - "Szpital Pluszowego Misia" - warsztaty z pierwszej pomocy

            13.12.2023 - "Spotkanie z Borsukiem" - warsztaty profilaktyczne (Policja) 

            14.12.2023 - Wigilia przedszkolna, Jasełka "Wesoła nowina" - GR. III

            22.12.2023 - Warsztaty z pantomimy