NASZA OFERTA

 • Wrzesień w przedszkolu

   

   

  NADCHODZĄCE WYDARZENIA

  WRZESIEŃ

   

  4 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)

  uroczyste otwarcie Oddziału zamiejscowego Przedszkola Integracyjnego nr 137 im. Janusza Korczaka przy ul. Wojciechowskiego 13

   

  14 WRZEŚNIA (CZWARTEK) koncert muzyczny

  Opowieść z mórz południowych” – GITARA

   

  20 WRZEŚNIA (ŚRODA) Dzień Przedszkolaka – Pasowanie na Przedszkolaka 

   

  21 WRZEŚNIA (CZWARTEK) warsztaty z pantomimy

   

  29 WRZEŚNIA (PIĄTEK) teatrzyk profesjonalny

  Czarodziejski koncert życzeń”

   

   

 • Ubezpieczenie

   

  Uwaga Rodzice!!!

  Możecie ubezpieczyć swoje dziecko.

  Zachęcamy do zapoznania się z

  warunkami ogólnymi oraz certyfikatem z zakresem ubezpieczenia:

  KLASA_NNW.pdf

  certyfikat_Przedszkolenr_137_dzieci.doc

 • Witamy po wakcjach

  WlTAMY PO WAKACJACH !!!

     Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie.

  1 września tuż, tuż.

   Przed nami rok pełen zabaw i przygód.

  Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami,

  a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.

  Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć,

  a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

  Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków.

  O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej. 

  Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.

  Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, których w tym roku przybędzię dużo ze względu na nowopowstałe

  4 oddziały zamiejscowe przy ul. Wojciechowskiego 13.  

  Wszystkim nowoprzyjętym przedszkolakom życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

  OTO LISTA RZECZY, KTÓRE NA PEWNO PRZYDADZĄ SIĘ POCZĄTKUJĄCEMU PRZEDSZKOLAKOWI :
  1. Dres - to najwygodniejsze ubranie do zabawy i harców w przedszkolu
  2. Kapcie - muszą być wygodne, z dobrą antypoślizgową podeszwą, łatwe do zakładania (rzepy, klamerka)
  3. Worek – w ulubionych kolorach malucha
  4. Ręczniki – dwa na wymianę, koniecznie podpisane
  5. Strój dla modnisi – jeżeli Twoja córeczka za nic w świecie nie będzie chciała założyć wygodnej bluzy i spodni od dresu, zaproponuj jej bardziej „elegancką" wersję: bawełnianą bluzeczkę i niegniotącą się krótką spódniczkę na gumce.
  6. Gumki i spinki – jeśli Twoja córeczka ma długie włosy, niezbędny będzie zapas gumek i spinek do włosów. Warto kupić ich więcej, bo łatwo się gubią. Włosy dziewczynka powinna mieć tak upięte, by nie przeszkadzały jej w zabawie i jedzeniu.
  7. Pluszaczek – początkującemu przedszkolakowi możesz powiedzieć, że słodki królik będzie nad nim czuwał albo odwrotnie: poprosić o opiekę na króliczkiem, który także będzie po raz pierwszy w przedszkolu.
  8. Przybory do mycia zębów – szczoteczka i pasta do zębów (bez kubeczka) to również niezbędne akcesoria małego przedszkolaka. Po jedzeniu wszystkie dzieci szczotkują ząbki. W taki sposób uczą się dbania o higienę jamy ustnej.
  9. Dodatkowa zmiana ubranek – dobrze jest zostawić w przedszkolu ubranka na zmianę w woreczku. Maluch co prawda umie korzystać z toalety, ale może zdarzyć się wpadka.
  10. Plecak – nie powinien być zbyt duży, za to ma być kolorowy i wesoły. Dzięki niemu maluszek poczuje się naprawdę ważny.

 • Jak pomóc dziecku w pierwszych dniach w przedszkolu

  ADAPTACJA TRZYLATKA DO PRZEDSZKOLA.
   

  Jak pomóc dziecku dobrze rozpocząć przedszkolną przygodę.

  Posłanie dziecka do przedszkola to dla wielu rodziców trudny moment. Po radości wynikającej z zobaczenia wyników rekrutacji, pojawiają się wątpliwości i niepokoje, związane z myśleniem o tym, jak maluch poradzi sobie w nowym miejscu, wśród nieznanych osób, z dala od czujnych oczu najbliższych. Aby ułatwić dziecku dobry start, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

  ZANIM ROZPOCZNIE SIĘ ROK SZKOLNY...

  1. Zadbaj o budowanie klimatu akceptacji i pozytywnego nastawienia do przedszkola.

  Najważniejszą sprawą, rzutującą znacząco na powodzenie procesu adaptacji jest nastawienie osób dorosłych. Maluszek słuchając rozmów rodziców dotyczących przedszkola buduje swój obraz tego miejsca oraz tego, jak sobie w nim poradzi. Sprzyjające adaptacji jest myślenie, że pójście do przedszkola to kolejny etap życia dziecka, w którym będzie ono mieć szansę rozwijać nie tylko swoje umiejętności społeczne oraz samodzielność, ale też pozna wiele ciekawych sposobów poznawania świata i spędzania czasu. To pozwala dziecku zmierzyć się z nowymi wyzwaniami z poczuciem dumy, że już jest przedszkolakiem. Wzmacnia w nim pozytywną energię i ciekawość, cechy będące motorem rozwoju dzieci. Z takim nastawieniem dużo łatwiej odnaleźć się w nowym miejscu.

  2. Oswajaj dziecko z przedszkolem.

  Można to robić na różne sposoby. Dzieci uwielbiają słuchać, jak to było gdy ich rodzice byli w dziećmi. Być może kiedyś chodzili do przedszkola i przeżywali tam różne przygody. Teraz można je sobie poprzypominać. Oczywiście opowiadamy tylko te historie, który były pozytywne, albo przynajmniej miały dobre zakończenie! Pomocne jest czytanie dziecku książeczek czy też oglądanie z nim bajek, których akcja toczy się w przedszkolu. Maluch dowiaduje się z nich w naturalny sposób, o obowiązujących tam różnych zwyczajach i zasadach. Potem można bawić się w przedszkole – wykorzystując do tego ulubione maskotki, lalki czy pojazdy. Dobrze jest wcześniej zapoznać dziecko z budynkiem, przedszkolnym placem zabaw, drogą do przedszkola. Bardzo dobrym pomysłem są Dni Otwarte, organizowane przez przedszkola. Pozwalają dziecku (i rodzicom) poznać budynek od środka, obejrzeć sale ( z mnóstwem zabawek), łazienki, szatnie. No i zaznajomić się z Paniami.

  3. Wdrażaj do samoobsługi.

  Pierwszy rok pobytu w przedszkolu jest czasem na doskonalenie umiejętności samoobsługowych, jednak ich nauka powinna być wcześniej wprowadzona w domu. Dobrze gdy przedszkolak je samodzielnie, umie posługiwać się łyżką i widelcem, potrafi umyć rączki, korzystać z toalety, czy też porządkować zabawki. Ma to znaczenie nie tylko dla organizacji przedszkola, ale przede wszystkim dla samego dziecka. W okresie około 3 roku życia zaczyna ujawniać się potrzeba „bycia takim jak inni”, i takie dopasowanie się do grupy pod względem radzenia sobie z czynnościami samoobsługowymi, ułatwia proces adaptacji.

  4. Organizuj kontakty z innymi dziećmi.

  Przebywanie w grupie, dla wielu trzylatków jest nowym doświadczeniem, wymagającym umiejętności przystosowania się do gwaru, hałasu, szybko zmieniających się sytuacji oraz obowiązujących reguł, często nieco odmiennych od tych istniejących w domu. Łatwiej jest zaakceptować je dzieciom, które wcześniej miały okazję ćwiczyć takie zachowania jak zapoznawanie się, dzielenie się zabawkami, czekanie na swoją kolej, współdziałanie w zabawie. Dlatego warto zadbać, aby kontaktów z innymi dziećmi było jak najwięcej – można zapraszać do domu dzieci znajomych czy sąsiadów oraz rewanżować się rewizytą, regularnie odwiedzać z dziećmi place i sale zabaw.

  5. Zorganizuj dzień w sposób zbliżony do planu przedszkola.

  W każdym przedszkolu porządek dnia jest ściśle określony: stałe pory posiłków, czas na zabawę, spacer, odpoczynek po obiedzie (leżakowanie lub słuchanie bajek). Łatwiej będzie do tego przyzwyczaić się dziecku, które w domu ma podobnie zorganizowany dzień.

  6. Przyzwyczajaj dziecko stopniowo do rozłąki.

  Rozstania z rodzicami łatwiej akceptują dzieci, które mają w tym zakresie pewien trening. Rozumieją, że zniknięcie rodzica z pola widzenia nie jest na zawsze, a zabawa pod opieką babci czy cioci też sprawia frajdę.

  A GDY NADEJDZIE TEN PIERWSZY DZIEŃ....

  • Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu, dobrym humorze. Staraj się nie okazywać dziecku swojego niepokoju.
  • Pozwól na zabranie ulubionej maskotki dla poczucia bezpieczeństwa, jeśli tego potrzebuje.
  • Przypomnij maluchowi, kiedy po niego przyjdziesz (określ czas w sposób konkretny, zrozumiały np. po obiedzie, po podwieczorku ).
  • Od pierwszego dnia przyzwyczajaj do rytuału pożegnania, nie przeciągaj rozstania ( np. przebranie się – uścisk – całusek i przekazanie nauczycielce).
  • Jeżeli rozstania są trudne, lepiej przez pierwsze dni zaangażować tatę w odprowadzanie dziecka. Mężczyźni częściej mają bardziej zadaniowe, a mniej emocjonalne podejście do radzenia sobie w takich sytuacjach.
  • Przy odbieraniu malucha z przedszkola możesz, w nagrodę za dzielność, podarować mu jakiś malutki prezent .

  I W TRAKCIE NASTĘPNYCH TYGODNI...

  Jeśli to możliwe, nie zostawiaj dziecka od pierwszych dni na cały dzień w przedszkolu. Zarezerwuj swój czas, po powrocie dziecka do domu, tylko dla niego. Po to by się poprzytulać, posłuchać opowieści jak spędziło dzień, trochę się z nim pobawić. Sprawy domowe mogą chwilę poczekać. Unikaj nadmiernego wypytywania o szczegóły, zwłaszcza w sposób sugerujący trudności („płakałeś?; tęskniłeś za mamusią?; nie byłeś głodny?”). Bardzo ważna jest również dobra współpraca między rodzicami a nauczycielkami, oparta na wzajemnym zaufaniu. Dziecko łatwiej zaakceptuje swoja nową Panią, gdy widzi rodzica w dobrej, otwartej relacji z nią. Sprzyja to również wymianie informacji dotyczących dziecka, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość lepszego rozeznania jego potrzeb czy też skuteczniejszego reagowania w sytuacjach trudnych. A to także ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przedszkolaka w nowej grupie

  A POTEM NIE WIADOMO KIEDY MINĄ KOLEJNE MIESIĄCE, 
  i niepokoje związane z adaptacją do przedszkola ustąpią miejsca innym, przyjemniejszym odczuciom, których ciągle dostarczają rodzicom ich pociechy.


  źródło: http://www.ppptychy.pl/artykuly/96--jak-pomoc-dziecku-w-adaptacji-do-przedszkola-agnieszka-kalbarczyk-wanot

  lnne ciekawe artykuły:

  36_pomyslow_DNI_ADAPTACYJNE.pdf

 • lnformacja! Jadłospis!!

  Drodzy rodzice!!!

  lnformujemy, że aktualny jadłospis znajduje się w Kąciku przedszkolaka

  w zakładce Tygodniowe menu.

   

  Prosimy o donoszenie zaświadczeń o alergiach dzieci.

 • Druki

  DRUKI DLA RODZICÓW DO POBRANIA

   

  Zgloszenie_nieobecnosci.doc

Kontakt

 • Przedszkole Integracyjne nr 137 im. Janusza Korczaka w Warszawie
  ul. Zagłoby 11
  02 - 495 Warszawa
 • 22 277 21 71 Dyrektor
  22 277 21 72 Intendent
  22 277 21 73 Kuchnia
  22 277 21 74 Sale

Galeria zdjęć

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Patroni, sponsorzy Dziecięcych Prezentacji Artystycznych "Kwiaty lntegracji"