• REHABILITANT I TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

• GABINET REHABILITACYJNY I SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

W sali gimnastycznej odbywają się indywidualne zajęcia z usprawniania ruchowego. Sala wyposażona jest w odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Podczas zajęć usprawniana jest równowaga, koordynacja wzrokowo – ruchowa, koordynacja i planowanie ruchu. Zajęcia prowadzone w formie zabawy sprawiają, że dzieci chętnie w nich uczestniczą, co sprzyja ich rozwojowi i poprawie ich funkcjonowania. Oprócz zajęć indywidualnych odbywają się tu również grupowe zajęcia prowadzone metoda Ruchu Rozwijającego według Weroniki Sherborne, a także zespołowe zajęcia z psychomotoryki.

Terapia lntegracji Sensorycznej  opiera się na ruchu i wymaga odpowiedniej przestrzeni, dlatego też odbywa sie w sali gimnastycznej naszego przedszkola. Jest ona  wyposażona w różnorodny sprzęt  do stymulacji, który może dostarczyć takiej ilości odpowiednich bodźców sensorycznych, przedsionkowych, proprioceptywnych i dotykowych, aby dać możliwość prawidłowej pracy centralnego układu nerwowego.